Táborští hokejisté vzdorovali Plamenům jen první dvacetiminutovku

01.11.2018
Ačkoliv se může podle výsledku na první pohled zdát, nebyl to zdaleka tak jednoduchý zápas. Tábor dlouho kousal, v první třetině si navíc vytvářel nebezpečné šance, ale všechny končily na skvělém Slámovi. Nuly se ovšem nedočkal, neboť po osmi brankách Plamenů ještě v závěru táborští hokejisté kosmeticky upravily skóre utkání.

První třetina žďárským hokejistům dobře vyšla, ačkoliv byla velice vyrovnaná, měli v kapse jednobrankové vedení, které si vytvořili už ve druhé minutě. Přihrávku Ondřeje Kovářů zužitkoval přesnou střelou Jan Tlačil - 0:1. Řehoř měl posléze navíc kliku, protože za ním zazvonilo břevno. Ovšem i táborští hokejisté se dostávali na dostřel Slámy, jenž znovu postavil základ od kterého se v dalších minutách Plameny odrazily.

Plameny si vytvářely šance i ve druhé třetině, v níž utkání připomínalo kanonádu z domácího zápasu proti Táboru. Žďárští hokejisté nasázeli Kohoutům během první půlky druhého dějství pět branek. Martin Pleva našel Jana Wasserbauera, jenž prostřelil domácího brankáře - 0:2. Ani ne dvacet sekund později tahal bývalý brankář Žďáru puk ze sítě znovu, když nestačil na střelu Ondřeje Stehlíka - 0:3. Během minuty a půl přidal Žďár třetí branku, za záda Milana Řehoře dostal puk Lukáš Bureš - 0:4 a domácí brankář byl nucen střídat. V té době se začala obranná vrátka Žďáru otevírat a Tábor si vytvářel velice nebezpečná přečíslení a velké šance. V tu chvíli ale nedopustil dramatizaci utkání Jiří Sláma. Naopak v síti Tábora završil bůra David Čermák - 0:5, to už převzal otěže brankoviště Dudáček. Krátce po polovině zápasu to už zavánělo debaklem, neboť šestou branku přidal Tomáš Franek - 0:6.

Třetí třetina se dohrávala víceméně z povinnosti, přes to se bylo na co koukat. Žďárští hokejisté s vědomím vysokého náskoku si začali dovolovat čím dál více a ještě přidali dvě branky. Dudáčka propálil střelec Tomáš Franek - 7:0. Střelecký účet Plamenů uzavřel v pětapadesáté minutě Jiří Kališ - 8:0. Už už to vypadalo, že si Jiří Sláma ze zápasu odveze čisté konto, ale to mu prostě není souzeno. Žďárští hokejisté šli do oslabení tří proti pěti a dvojnásobnou přesilovku využil Patrik Zayml - 8:1. O devatenáct sekund později ještě při klasické početní výhodě kosmeticky upravil stav utkání Radim Heřman - 8:2.

HC Tábor - SKLH Žďár nad Sázavou  2:8

Branky a nahrávky: 57. Zayml (Matušík, Černý), 57. Herman (Černý, Zayml) – 3. Tlačil (Kovářů), 24. Wasserbauer (Pleva), 24. Stehlík (Prokš, Peslar), 25. Bureš (Jícha), 28. Čermák (Stehlík, Kolda), 33. Franek (Kunstmüller, Kolda), 53. Franek, 55. Kališ (Lojek). Rozhodčí: Micka - Svoboda, Šimánek. Vyloučení: 5:7. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 732. Střely na branku: 29:33 (9:9, 11:11, 9:13). Průběh utkání: 0:8, 2:8.
HC Tábor: Řehoř (25. Dudáček) – Kosař, Dvořák, Černý, Duben, Hajič – Heřman, Kadilák, Točík, Blažek, Březina, Černý, Matušík, Zayml, Hrala, Prášek, Pechánek.
SKLH Žďár nad Sázavou: Sláma - Kolda, Půža, Koželuh, Lojek, Pleva, Hort, Peslar – Tlačil, Kovářů, Prokš, Kunstmüller, Bureš, Čermák, Jícha, Kuřítko, Franek, Stehlík, Kalis, Wasserbauer.
Převzato ODTUD

Aktuálně z Žďárska