Názor na dění ve vašem městě, zprávy z vašeho regionu, pozvánku na vaší akci...
Psát do Domácích novin může úplně každý

Opava vyšla z duelu se Žďárem lépe, v prodloužení urvala body

08.10.2018
Velice zajímavý zápas se odehrál v sedmém kole na Bouchalkách proti Opavě. Soupeř z Východu předvedl velice bojovný výkon. Zejména defenzivní práce Opavy byla příkladná, hosté si tak došli k cenným dvěma bodům. Plameny tak v sedmém zápase vůbec poprvé ztrácí body. Přes prohru v prodloužení se Plameny posunuly na čelo celé druhé ligy.

První třetina nabídla velice svižný hokej z obou stran. Převahu měli domácí hokejisté viditelnou, hosté čekali na svoje šance a pár jich přišlo. Tu největší měl Herman a Rousek. Ten se z levého kruhu dostal před Slámu, ale domácí brankář puk vyrazil. Hermanova střela z mezikruží naopak lízla tyčku. To bylo ze strany Opavy pro první třetinu vše. Plameny tlačily svého soupeře do vlastního pásma a jen díky Waneckimu skončilo první dějství bez branek. Obrovskou šanci měl Bureš jenž dorážel střelu Jíchy, ale hostující brankář se roztáhl na brankovišti a zachytil puk v leže do lapačky.

Druhá třetina pokračovala ve skvělém hokeji, bohužel se ale do hry vložil rozhodčí Čuňočka, jenž začal vylučovat na obě strany za nesmyslné zákroky a to trochu hokeji uškodilo. Rozkouskovaná hra vyhovovala lépe Opavě, alespoň tedy do poloviny zápasu. Díky početním výhodám si Slezan vytvářel nebezpečné šance a Sláma se musel několikrát činit. Na brejk z třicáté minuty ale nestačil, krásnou přihrávku z vlastního pásma vyslal Daniel Spratek a našel na útočné modré Lukáše Peterka, jenž mezi betony prostřelil Slámu – 0:1. Plameny poté vytvořily mohutný tlak, jenž trval až do konce druhého dějství, v brance Opavy ale mistrovsky čaroval Wanecki a když už byl překonán, jako v případě rány Plevy, puk se zastavil o tyčku. Tlak domácích vyústil v přesilovku pět na tři, ve které se ale Opava bojovně bránila a veškeré pokusy domácích znovu vychytal Wanecki. Až při skončení početní výhody vypálil Peslar a jeho střelu tečoval pod horní tyčku Lukáš Jícha - 1:1.

Hned zkraje třetí třetiny rozjásal tribuny žďárských Bouchalek Lukáš Bureš, jenž ze strany dorazil kotouč za Waneckiho - 2:1. Plameny pak kontrolovaly hru a vypadalo to, že brzy přidají třetí branku. Opava v polovině třetí třetiny ovšem z ničeho nic srovnala. Nenápadná střela Vlastimila Maliny od modré čáry se po ledě doklouzala až pod betony Slámy a puk zahučel do sítě - 2:2. Do konce zápasu Opava vyhazovala z vlastního pásma jeden kotouč za druhým a hra připomínala spíše prešovský beton, takticky hosté utkání zvládli skvěle.

Zápas dospěl až do prodloužení a v něm se radovali právě opavští hokejisté. Na modré čáře totiž puk získal Jiří Šindelář, jenž zakončil přečíslení dva na jednoho a úspěšně prostřelil Slámu - 2:3.

SKLH ŽĎÁR NAD SÁZAVOU - HC SLEZAN OPAVA  2:3pp

Branky a nahrávky: 39. Jícha (Peslar, Bureš), 41. Bureš (Jícha) – 30. Peterka (Spratek, Chujac), 50. Malina (Spratek), 62. Chalupa. Rozhodčí: Čuňočka – Musil, Urubčík. Vyloučení: 5:8, navíc Pleva 10 OT, Franek OK. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 752. Střely na branku: 34: 32 (11:6, 13:15, 10:9 - 0:2). Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2 - 2:3.
SKLH ŽĎÁR NAD SÁZAVOU: Sláma – Kolda, Koželuh, Lojek, Pleva, Peslar, Kališ – Gregar, Kovářů, Prokš, Kunstmüller, Bureš, Jícha, Hasoň, Franek, Stehlík, Wassebauer.
HC SLEZAN OPAVA: Wanecki – Bijota, Krejčí, Šindelář, Chujac, Chalupa, Slavík, Vilinskij – Pělucha, Herman, Rousek, Zelenkov, Štindl, Kadula, Spratek, Wolf, Hartmann, Peterka, Černý, Malina, Hendrych.