Dorostenci Plamenů utrpěli s Hradcem debakl, v nadstavbě uhráli alespoň bod

12.10.2018
Žďárští dorostenci zatím prožívají velice nevydařenou sezónu. Tentokrát zamířili na led Hradce Králové, odkud si přivezli debakl v podobě osmi inkasovaných branek. V nadstavbě ovšem zásluhou kapitána Roberta Bača získali alespoň jeden bod do tabulky.

Hned na začátku utkání se dostal za žďárskou obranu Petr Moravec a jeho šance odstartovala útočné představení Mountfieldu. Ten totiž ubránil první oslabení výše zmíněného hráče a začal se prosazovat v útoku. V 5. minutě otevřel skóre Lukáš Pajer po důrazu před brankovištěm, po minutě a půl zvýšil na 2:0 Šimon Marha, jenž se blýskl individuální akcí a přesným zakončením do bližší šibenice.

Hosté na to reagovali svou největší šancí v úvodním dějství, kotouč se dostal za Žalčíka, ale odkutálel se mimo tři tyče. Ve 13. a 14. minutě udeřilo zase na druhé straně. Ránu Lukáše Pajera po konci přesilové hry Havlík jen ztlumil, na ránu Štěpána Táborského od modré čáry nedosáhl vůbec – 4:0. Východočeši zvládli do konce první třetiny přidat ještě pátou branku. Lukáš Pajer završil hattrick a čepice mohly létat na led.

Střelec tří hradeckých gólů vlétl jako uragán také do prostředního dějství. Hned ve svém prvním střídání se řítil sám na bránu, byl však vyrušen faulem hostů a nastřelil jen břevno. Zas tak ho to mrzet nemuselo, v čase 24:05 se čtvrté trefy přece jen dočkal. V přesilovce dostal nabito na modrou čáru a ukázal svou ránu golfem, kterou zastavila až síť – 6:0.

Přestože si Mountfield mohl užívat pohodlné vedení, přicházely místo toho zbytečné fauly, následná oslabení a šance Plamenů. Ty si zahrály dokonce přesilovou hru 5 na 3, za 19 vteřin však žádnou gólovou akci nevymyslely. To hradecká přímočarost mohla přinést znovu ovoce, Matyáš Budina by však musel proměnit v gól samostatný únik. V závěru třetiny se hra poněkud srovnala, Mountfield již nedominoval takovým způsobem jako první polovinu utkání.

Vstup do závěrečné třetiny měli Východočeši podobně povedený jako do té úvodní. V čase 41:23 zvýšil Šimon Marha svým druhým gólem v utkání na 7:0, minutu a půl po něm lovil Havlík další puk ze své sítě. Matěj Novotný měl snadnou úlohu, protože se k němu odrazil kotouč před zcela opuštěnou klec – 8:0. Následně zahrozili také hosté. Kapitán Plamenů Bačo ujížděl sám na Žalčíka, jenž ho vychytal a byl nadále bezchybný.

Také prostředek třetího dějství zpestřily fauly na obou stranách, hra se tak kouskovala a v plném počtu hráčů na obou stranách se hrálo velice zřídka. Přestože měl Mountfield duel rozehraný jednoznačně ve svůj prospěch, dostal se k několika dalším šancím, které však už neproměnil. Na druhé stráně zase ujížděl sám na bránu Ondřej Matas, Mario Žalčík ho však vychytal a i díky tomu si připsal cenné čisté konto.

V nadstavbě měli domácí sérii šancí, jenže všechny puky mířily mimo nebo do Havlíka. Bonusový bod proto uzmul Žďár nad Sázavou zásluhou svého kapitána Roberta Bača.

MOUNTFIELD HK - SKLH ŽĎÁR NAD SÁZAVOU  8:0

Branky a nahrávky: 5. Pajer (Pavlata), 6. Marha (Táborský), 13. Pajer (Marha, Pelda), 14. Tábosrký (Beneš), 19. Pajer (Pelda, Marha), 25. Pajer (Pelda), 42. marha (Pajer), 43. Novotný (Havlíček, Gaspar) – 65. Bačo. Rozhodčí: Veinfurter – Kamenický, Hájková. Vyloučení: 8:8, navíc Bačo (ZNS) 10 min. OT. Využití: 2:0. Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: 8:0.
MOUNTFIELD HK: Žalčík – Králik, Táborský, Boukal, Havlíček, Řehák, Pelda, Pinkas – Pavlata, Giesl, Gaspar, Budina, Pajer, Beneš, Novotný, Souček, Jerman, Moravec, Marha.
SKLH ŽĎÁR NAD SÁZAVOU: Havlík – Macek, Beran, Pecka, Joudal, Sochor, Pelikán, Číhal – Valkoun, Procházka, Kotrba, Elis, Matas, Brúha, Bačo, P. Doležal, Staněk, J. Doležal.
Převzato ODTUD

Aktuálně z Žďárska